Hồ sơ

Ngày gia nhập: 2 thg 3, 2022

Giới thiệu
0 Lượt thích nhận được
0 Bình luận nhận được
0 Câu trả lời hay nhất

موهای بدن بلژین مالینویز کوتاه، نرم و به رنگ قهوه‌ای سایه دار بوده مالینویز و قسمت پوزه و صورت نیز سیاهرنگ می‌باشد.
 در بالاترین فرایند رشد، قد حیوان ۶۰ سانتی‌متر و وزن آن حدود ۲۴ کیلوگرم می‌باشد.
 گوش‌ها افراشته و درون آنها متمایل به رنگ صورتی است.
 چشم‌ها قهوه‌ای رنگ و بدون برآمدگی بوده که جذابیت خاص این نژاد را دارا می‌باشند.
 دست های جلو راست و قائم و پاهای عقب برخلاف نژاد ژرمن شفرد، زاویه دار و کشیده نمی‌باشند.خصوصیات رفتاری مالینویز رفتارها رابطه مستقیم با خصایص ژنتیکی نژادی دارند، سگ نگهبان گله قدرجونی بدین معنا که هر چقدر خلوص ژنتیکی سگ بالاتر و اصیل‌تر باشد به همان میزان رفتارهایش نیز متناسب با استانداردهای ثبت شده خواهد بود بنابراین یکی از طرق تشخیص اصالت نژادی در یک سگ، توجه به حرکات و رفتارهای همان نژاد می باشد.
 در خصوص سگ بلژین مالینویز هم رفتارهای مشخص و ثابتی قابل پیش بینی است که از آن جمله:
 کنجکاوی و هیجان بالا، حرکات تند و تیز، تحریک پذیری زیاد و البته در برخی اوقات عصبانیت هم وجود دارد.
 مالینویز بسیار پر انرژی بوده و صاحبی صبور و قدرتمند را می‌طلبند، چرا که جهت تخلیه انرژی خود نیاز به دویدن های طولانی، حرکات ورزشی سنگین و جست و خیزهای زیاد دارند. بلژین مالینویز از سگ‌ها باهوش فراوان خود استعداد یادگیری بالایی دارند که البته این توانائی بهترین نژاد سگ نگهبان گله در کنار مربیان کار آزموده و با تجربه شکوفا می‌شود، نکته قابل توجه در خصوص پرورش آرمانی بلژین مالینویز علاوه بر ورزش‌های مذکور، داشتن یک رژیم غذایی متعادل و مناسب است.توانایی‌های سگ بلژین مالینویز با توجه به ویژگی‌های رفتاری بلژین مالینویز و اینکه جزء سگ‌های بزرگ طبقه بندی می شوند برای امور نگهبانی بهترین نژاد سگ نگهبان برای مقابله با گرگ بسیار مناسب می‌باشند چرا که دارای حرکات سریع و روحیه‌ای تهاجمی هستند و این ویژگی از آنها نگهبانی قدرتمند و پر اقتدار می‌سازد لیکن ارائه و آموزش‌های سگ‌های محافظ به طور دقیق با توجه به ویژگی‌های رفتاریشان جهت فرمانبرداری و اطاعت محض امری ضروری می باشد.
 در واقع مالینویز استعداد اکثر کارها و در زمره آن ایفای نقش یک سگ پلیسی را به خوبی دارد، امروزه از این نژاد در کشورهای آمریکا، فرانسه، بلژیک و حتی ایران به مقاصد مختلف پلیسی استفاده به عمل می آید. 
به لحاظ سبکی وزن و حس بویایی قوی، در امر کشف و شناسایی انواع مواد منفجره و مخدر در کشورمان امتحان خویش را به خوبی پس داده است و در بقیه کشورهای مذکور نیز به عنوان سگ ضد تروریست، ردیاب، رهایی گروگان و حتی زنده یاب کاربرد بسیار خوبی دارند.
 برخورداری از فیزیک بدنی مناسب و روحیه تهاجمی، بگیر ترین نژاد سگ نگهبان دندان های قوی و فک قدرتمند، سگ بلژین مالینویز را برای دستگیری و مهار مجرمین مناسب و ایده آل ساخته است.